Коли потрібен психолог?

        Ми не можемо передбачити момент, коли нам знадобиться допомога психолога. Але якщо вчасно не звернутися до нього, то у людини можуть виникнути серйозні наслідки.

         Психолог аналізує проблему і допомагає людині подивитися на неї інакше і спробувати знайти її рішення. Витоки багатьох людських страхів та проблем криються в дитинстві.

 

Коли ж потрібно звернутися до психолога?

* Якщо ви відчуваєте, що втрачаєте контроль над дитиною і вам все важче ладити з ним;

* Якщо дитина перебуває в полоні нав’язливих страхів (страх темряви, страх залишатися одному в кімнаті, страх перед дощем, грозою, сильним вітром);

* Дитина занадто сором’язлива;

* Агресивні прояви поведінки;

* Надмірна активність дитини, яка стає причиною злості та інших неприємностей;

* Особливі ситуації (смерть одного з членів сім'ї, розлучення батьків; поява нового члена сім'ї; надходження в дитячий сад або в школу; серйозна хвороба дитини; насильство по відношенню до самої дитини або у нього на очах);

* Погана успішність дитини в школі;

* Якщо ви не можете зрозуміти причину дитячої поведінки;

* Якщо вам здається, що дитина відстає в розвитку від однолітків.

 

Порада. Якщо ви подумали про допомогу психолога, не варто відкладати візит до нього на невизначений термін, адже дитина розвивається дуже швидко, проходячи один етап за іншим, і можна просто втратити період, найбільш сприятливий для розвитку того чи іншого вміння, для вирішення тієї чи іншої проблеми. Краще вчасно визначити тактику і стратегію подолання виниклої кризової ситуації, ніж переробляти щось або ламати в дитині потім.

 Але було б невірно думати, що психолога потрібно відвідувати тільки у випадках проблемних ситуацій. Якщо у вас в родині панує любов і злагода, і немає проблем, бажано просто прийти, щоб виявити потенційні можливості вашої дитини: до чого він більш здатний, як краще розвинути в ньому гармонійну особистість.