"Поради у виборі гуртка"

_______________________________________________
При виборі гуртка або секції для своєї дитини важливо пам’ятати, що найкращий гурток для неї – це той, в якому їй цікаво проводити час, куди вона ходить за власним бажанням, а не з примусу. Тому в найпершу чергу необхідно визначитися з тим видом діяльності, котрим дитина буде займатися в гуртку або секції. Для цього мами та тата повинні допомагати своїм дітям у визначенні та усвідомленні їхніх інтересів, схильностей та здібностей. А потім – рекомендувати певні гуртки та секції.
         Якщо дитині важко визначитися з вибором, нехай вона походить в різні гуртки, щоб відчути власний потяг до чогось. Від батьків потрібні терпіння та підтримка. Але в будь-якому випадку відвідування позашкільних занять збагатять вашу дитину вмінням спілкуватися з ровесниками, знаходити однодумців та самостійно знайомитися.
                  
Малювання
         Художнє сприйняття світу – чудове відкриття для дитини та дорослого. Заняття малюванням розвивають творчі здібності, уяву, емоційність, мислення, уважність, дрібну моторику, координацію рук, смак, і, звичайно ж, художні навички. У дитини розвивається терпіння, вміння зосереджуватися, усидливість. Малювання корисне для розвитку правої півкулі мозку, яка відповідальна за креатив, емоції, абстрактність та образність мислення.
                  
 Театральне мистецтво
         На заняттях театральною діяльністю дитина розкривається. Розвивається пам'ять, відчуття ритму та емоційність. Дитина навчається працювати в групі та краще розуміти інших людей. Вона починає отримувати насолоду від виступу на сцені. Найголовніше – в театральних гуртках дитина може розкритися як багатогранна творча особистість, навчиться виражати свої думки та почуття, гарно говорити, плавно рухатися.
                
   Умілі руки
         Зроблене своїми руками стає все більш актуальним. В теперішній час вишивання, бісероплетіння, декоративне плетіння та в’язання одягу, пошиття, орігамі, ліплення, виготовлення ляльок та інших іграшок – ексклюзив. Такі речі завжди в ціні та дуже ціняться в якості подарунку.  Заняття цими видами діяльності нададуть можливість дитині удосконалити дрібну моторику, окомір,терпіння та усидливість, вміння доводити розпочату справу до кінця, розвинуть просторове мислення та почуття прекрасного. Отримані навички обов’язково знадобляться в житті.
                  
Заняття шахами та шашками
         Діти знайомляться з правилами гри в шахи та шашки, набувають навички гри, вчаться вирішувати шахові задачі. Гра в шахи та шашки розвиває логічне мислення та підвищує рівень інтелекту.
 
        Хореографічні гуртки
         На танцях дітям «ставлять» осанку на довгі роки. Це красивий, захоплюючий різновид спортивних занять, де окрім ритміки та пластики, дитина, отримає художній розвиток та кругозір. Дитина починає розбиратися в музиці, танцювальних стилях, історії танцю загалом. Заняття танцями сприяють загальному фізичному розвитку та розвивають гнучкість, виробляють грацію та осанку. За рахунок публічних виступів виробляється почуття впевненості в собі.
                  
Музичні гуртки
         Заняття музикою прививають любов до співів, розвивають почуття ритму, слуху та голосу. Під час занять у дітей розвивається увага та виробляються навички узгодженості дій. Виступи на концертах вчать дитину тримати себе перед батьками та надають їм впевненості в собі.
                  
 Гуртки іноземної мови
         Ці заняття є чудовою можливістю розвитку слухової та зорової пам’яті, усидливості та вміння працювати. На заняттях іноземної мови дитина зможе набути навичок усного мовлення, ознайомиться з основами іноземної мови та правилами вимови. На таких заняттях діти заучують пісні та вірші іноземною мовою, знайомляться з культурою країн, мову яких вони вивчають.
                
   Фольклорні гуртки
         На заняттях такого гуртка дитина має змогу вивчити та засвоїти фольклор рідного краю, прилучитися до національної культури свого народу, що є чудовою можливістю для збереження багатих традицій своєї батьківщини. В таких гуртках дитина зможе навчитися народним пісням, основам народного танцю та зможе взяти безпосередню участь у обрядах народних свят.
                  
Туристичні гуртки
         Головне завдання таких гуртків – задовольнити природну потребу в безпосередньому пізнанні навколишнього світу та свого краю, виховати активну любов до нього. На цих заняттях дитина вчиться основам орієнтування, виховується фізично, набуває любові до праці та навичок працювати. Отримані навички та знання є чудовим стимулом до самопізнання та самовдосконалення.
                  
 Гуртки з вивчення психології
         Найперше завдання такого гуртка – виховання у дитини емоційно-ціннісного відношення до людини. На заняттях дитина зможе навчитися основам психологічних знань, культурі спілкування, навчитись узагальнювати психологічні факти та робити висновки. Отримані знання сприяють власному саморозвитку та самовизначенню дитини.
        
 
                                                БАЖАЄМО ВАМ УСПІХУ У ВИБОРІ ГУРТКА!