Народний художній колектив гурток м’якої іграшки «Казка»

    

Гурток м’якої іграшки «Казка» був створений в Будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» в 2002 році.

В складі гуртка м’якої іграшки «Казка» Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" навчається понад 50 дітей віком від 7 до 17 років. На заняттях діти вчаться працювати з різноманітними тканинами та хутром, з шаблонами, послідовно за технологією обробляти вироби, шити голкою та на швейних машинках, виготовляти м’які іграшки, починаючи від простих і поступово переходячи до складних маленьких та великих іграшок.

В 2008-2009 навчальному році вихованці почали опановувати новий напрямок - техніку виготовлення ляльки-мотанки, чим безпосередньо відроджують традиції народної іграшки. В роботі використовуються як групові заняття, так і індивідуальні. Керівник підбирає різноманітну тематику виготовлення іграшок, враховуючи вік дітей, плани на навчальний рік, підготовку до участі в конкурсах, виставках та бажання вихованців.

Під час занять у вихованців розвивається здатність бачити сполучення кольорів, конструкторське мислення, здатність фантазувати. В процесі навчання дуже важливим є елемент самостійної творчості, яка підвищує пізнавальну активність дітей, розкріпачує дитину, розвиває в ній впевненість у собі, віру в свої сили, в те, що завдяки наполегливій праці можна досягти поставленої перед собою мети. Тому вихованцям на 2-му, 3-му році навчання пропонуються більш складні завдання – діти опановують весь технологічний процес виготовлення іграшки: від вибору моделі (за малюнком або об’ємною формою), підбору матеріалу, самостійного виготовлення шаблонів для розкрою тканини до готової іграшки.

Вихованці гуртка відвідують музеї та виставкові зали міста.

Результатом роботи гуртка м’якої іграшки «Казка» Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" стали численні персональні, тематичні, підсумкові виставки вихованців. У дітей з’явилась можливість проявити індивідуальні творчі здібності та показати свої досягнення. Керівник гуртка м’якої іграшки «Казка» постійно організовує персональні виставки найкращих вихованців, що заохочує всіх дітей до творчого росту.

В 2019 році гуртку присвоєно почесне звання "Народний художній колектив".

 

КЕРІВНИК ГУРТКА

            ВОРОНІНА Людмила Дмитрівна - керівник гуртка-методист

Освіта:

Київське міське педагогічне училище №2, вихователь дитячого садка

Автор навчальної програми з  позашкільної освіти художньо-естетичного напрямку гуртка "Казка", за якою здійснюється навчання вихованців.

Відзнаки 

 Фото робіт вихованців гуртка

                             Досягнення гуртка