Зразковий художній колектив хор «Соняшник»

 

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Комплексна програма - вокал, хоровий спів, сольфеджіо, історія мистецтва та елементи хореографії.

Хор «Соняшник» був створений в Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" в1988 році. Своїм днем народження колектив вважає лютий 1992 року - перший самостійний концерт в Республіканському Будинку актора. В 1996 році хору «Соняшник» було присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив». В 2002 та 2007 роках звання було підтверджене.

На сьогоднішній день хор "Соняшник" Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" відвідують близько 100 дітей віком від 4 до 20 років.

  Заняття в хорі "Соняшник" – це серйозна робота, спрямована на розвиток у дітей вокальної майстерності, чуття ритму, слуху, творчого мислення, уваги, творчої уяви, емоційності, артистичності. Через оволодіння мистецтвом співу відбувається духовне збагачення дітей, розвивається їх здібність емоційно сприймати і відчувати музику. Технічна робота над комплексом вокально-хорової техніки в хорі підпорядкована вихованню розуміння прекрасного, потреби в ньому.

Репертуар хору "Соняшник" Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" складається з різних за жанром та характером творів. Це і обробки українських народних пісень, і пісень народів світу. Це і музика старих майстрів, класиків, романтиків XIX сторіччя. Ці твори виконуються переважно на мові оригіналу. Це і популярна сучасна та дитяча музика, яка виконується з елементами хореографії, використанням різних музичних і шумових інструментів. Керівник хору "Соняшник", Світлана Рябінко, постійно перебуває в пошуках нових форм, і в роботі з дітьми не боїться поєднувати хорове мистецтво з хореографією та елементами акторської майстерності.

Хор “Соняшник” Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" протягом уже багатьох років співпрацює з такими відомими композиторами, як Богдана Фільц та Леся Дичко.

Хор «Соняшник» неодноразово проводив творчі зустрічі з колективами не лише з України, а й з близького зарубіжжя, для обміну майстерністю і зміцнення дружніх стосунків. 

Для підтримки виконавської майстерності хор “Соняшник” кожен рік проводить сольні концерти на концертних майданчиках міста Києва, таких як Андріївська церква, храм Святого Олександра, Музей книги на території Печерської Лаври, Міський Будинок вчителя, Республіканський Будинок актора.

Керівник хору "Соняшник" Світлана Рябінко через спів вкладає у вихованців поняття добра, краси, любові до мистецтва і життя.

 

ПЕДАГОГІЧНИЙ СКЛАД

Рябінко Світлана Миколаївна, Відмінник освіти України, керівник гуртка-методист - художній керівник та диригент.

Випускниця Київської державної консерваторії ім. П. Чайковського.

Автор навчальної програми з позашкільної освіти художньо-естетичного напрямузразкового художнього колективу хору "Соняшник", за якою і здійснюється навчання гуртківців.

 

 

Сторощук Марина Андріївна, Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів - керівник гуртка.

Випускниця Одеської національної музичної академії ім. А.В.Нежданової.

 

 

 

 

Бабієнко Ірина Іванівна - акомпаніатор.

Випускниця Київського міського педагогічного університету ім. Б.Д.Грінченка.

 

 

 

 

Куцевіл Поліна Сергіївна - акомпаніатор.

Випускниця Державного ВНВ "Запорізького національного університету".

 

 

 

 

  

Подивитись фото з життя колективу

Подивитись нагороди колективу

Подивитись нагороди керівників колективу