Зразковий художній колектив хор «Соняшник»

 

 

Комплексна програма - вокал, хоровий спів, сольфеджіо, історія мистецтва та елементи хореографії.

Хор «Соняшник» був створений в Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" в1988 році. Своїм днем народження колектив вважає лютий 1992 року - перший самостійний концерт в Республіканському Будинку актора. В 1996 році хору «Соняшник» було присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив». В 2002, 2007, 2012 та 2018 роках  роках звання було підтверджене.

На сьогоднішній день хор "Соняшник" Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" відвідують близько 100 дітей віком від 4 до 20 років.

  Заняття в хорі "Соняшник" – це серйозна робота, спрямована на розвиток у дітей вокальної майстерності, чуття ритму, слуху, творчого мислення, уваги, творчої уяви, емоційності, артистичності. Через оволодіння мистецтвом співу відбувається духовне збагачення дітей, розвивається їх здібність емоційно сприймати і відчувати музику. Технічна робота над комплексом вокально-хорової техніки в хорі підпорядкована вихованню розуміння прекрасного, потреби в ньому.

Репертуар хору "Соняшник" Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" складається з різних за жанром та характером творів. Це і обробки українських народних пісень, і пісень народів світу. Це і музика старих майстрів, класиків, романтиків XIX сторіччя. Ці твори виконуються переважно на мові оригіналу. Це і популярна сучасна та дитяча музика, яка виконується з елементами хореографії, використанням різних музичних і шумових інструментів. Керівник хору "Соняшник", Світлана Рябінко, постійно перебуває в пошуках нових форм, і в роботі з дітьми не боїться поєднувати хорове мистецтво з хореографією та елементами акторської майстерності.

Хор “Соняшник” Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" протягом уже багатьох років співпрацює з такими відомими композиторами, як Богдана Фільц та Леся Дичко.

Хор «Соняшник» неодноразово проводив творчі зустрічі з колективами не лише з України, а й з близького зарубіжжя, для обміну майстерністю і зміцнення дружніх стосунків. 

Для підтримки виконавської майстерності хор “Соняшник” кожен рік проводить сольні концерти на концертних майданчиках міста Києва, таких як Андріївська церква, храм Святого Олександра, Музей книги на території Печерської Лаври, Міський Будинок вчителя, Республіканський Будинок актора.

Керівник хору "Соняшник" Світлана Рябінко через спів вкладає у вихованців поняття добра, краси, любові до мистецтва і життя.

 

ПЕДАГОГІЧНИЙ СКЛАД

РЯБІНКО Світлана Миколаївна, відмінник освіти України, керівник гуртка-методист - художній керівник та диригент хору

Закінчила Київську державну ордена Леніна консерваторію ім. П. І.  Чайковського, диригент хору, викладач хорових дисциплін.

Автор навчальної програми з позашкільної освіти художньо-естетичного напряму зразкового художнього колективу хору "Соняшник", за якою здійснюється навчання вихованців.

 

 

СТОРОЩУК Марина Андріївна, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів - керівник гуртка.

Закінчила Одеську національну музичну академію імені А.В. Нежданової, хормейстер, артист хору, викладач професійного навчально-виховного закладу.

 

 

 

 

БАБІЄНКО Ірина Іванівна - акомпаніатор.

Закінчила Київське державне музичне училище ім. Р.М, Глієра, педагог дитячої музичної школи і концертмейстер, Київський міський педагогічний університет імені Б.Д.Грінченка, вихователь дітей дошкільного віку, організатор дошкільного виховання

 

 

 

 

КУЦЕВІЛ Поліна Сергіївна - акомпаніатор.

Закінчіла Запорізьке державне музичне училище ім. П. Майбороди, викладач з класу фортепіано; концертмейстер, Державний вищий навчальний заклад "Запорізький національний університет" Міністерства освіти і науки України, соціальний педагог.

 

 

 

 

  

Подивитись фото з життя колективу

Подивитись нагороди колективу

Подивитись нагороди керівників колективу