Зразковий художній колектив хор «Соняшник»

Комплексна програма - вокал, хоровий спів, сольфеджіо, історія мистецтва та елементи хореографії.

Хор «Соняшник» був створений в Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" в1988 році. Своїм днем народження колектив вважає лютий 1992 року - перший самостійний концерт в Республіканському Будинку актора. В 1996 році хору «Соняшник» було присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив». В 2002, 2007, 2012 та 2018 роках  роках звання було підтверджене.

На сьогоднішній день хор "Соняшник" Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" відвідують близько 100 дітей віком від 4 до 20 років.

Заняття в хорі "Соняшник" – це серйозна робота, спрямована на розвиток у дітей вокальної майстерності, чуття ритму, слуху, творчого мислення, уваги, творчої уяви, емоційності, артистичності. Через оволодіння мистецтвом співу відбувається духовне збагачення дітей, розвивається їх здібність емоційно сприймати і відчувати музику. Технічна робота над комплексом вокально-хорової техніки в хорі підпорядкована вихованню розуміння прекрасного, потреби в ньому.

Репертуар хору "Соняшник" Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" складається з різних за жанром та характером творів. Це і обробки українських народних пісень, і пісень народів світу. Це і музика старих майстрів, класиків, романтиків XIX сторіччя. Ці твори виконуються переважно на мові оригіналу. Це і популярна сучасна та дитяча музика, яка виконується з елементами хореографії, використанням різних музичних і шумових інструментів. Керівник хору "Соняшник", Світлана Рябінко, постійно перебуває в пошуках нових форм, і в роботі з дітьми не боїться поєднувати хорове мистецтво з хореографією та елементами акторської майстерності.

Хор “Соняшник” Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" протягом уже багатьох років співпрацює з такими відомими композиторами, як Богдана Фільц та Леся Дичко.

Хор «Соняшник» неодноразово проводив творчі зустрічі з колективами не лише з України, а й з близького зарубіжжя, для обміну майстерністю і зміцнення дружніх стосунків. 

Для підтримки виконавської майстерності хор “Соняшник” кожен рік проводить сольні концерти на концертних майданчиках міста Києва, таких як Андріївська церква, храм Святого Олександра, Музей книги на території Печерської Лаври, Міський Будинок вчителя, Республіканський Будинок актора.

Керівник хору "Соняшник" Світлана Рябінко через спів вкладає у вихованців поняття добра, краси, любові до мистецтва і життя.

ПЕДАГОГІЧНИЙ СКЛАД

 

РЯБІНКО Світлана Миколаївна, відмінник освіти України, нагороджена нагрудним знаком "Василь Сухомлинський", керівник гуртка-методист - художній керівник та диригент хору.

Освіта: 

Київська державна консерваторія ім. П. І.  Чайковського, диригент хору, викладач хорових дисциплін.

Автор навчальної програми з позашкільної освіти художньо-естетичного напряму зразкового художнього колективу хору "Соняшник", за якою здійснюється навчання вихованців.

                                                                    Відзнаки

ДРОЗДОВА Марина Андріївна, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів - керівник гуртка
 

Освіта:

Одеська національна музична академія імені А.В. Нежданової, хормейстер, артист хору, викладач професійного навчально-виховного закладу.
Житомирський державний університет ім. Івана Франка, магістр середньої освіти (музичне мистецтво), вчитель музичного мистецтва, вчитель художньої культури.


                                                                     Відзнаки

БАБІЄНКО Ірина Іванівна - акомпаніатор.

Освіта:

Київське державне музичне училище ім. Р.М. Глієра, педагог дитячої музичної школи і концертмейстер.

Київський міський педагогічний університет імені Б.Д. Грінченка, вихователь дітей дошкільного віку, організатор дошкільного виховання.

                               Відзнаки

 

ЧЕРНІКОВА Олена Миколаївна, член Національної  всеукраїнської музичної спілки, лауреат міжнародних та національних конкурсів, нагороджена Дипломом міністра Культури і Мистецтва Польщі - акомпаніатор

Освіта: 

Національна музична академія ім. П.І. Чайковського, концертний виконавець, викладач, концертмейстер, артист камерного ансамблю
  

                      Фото з життя колективу

                Досягнення колективу                       

Група хору у Facebook

Група хору в Instagram

Сайт хору