Зразковий художній колектив дитячий театр «Калейдоскоп»

     

Створення вистави, заняття акторською майстерністю, сценічним рухом, сценічною мовою. В репертуарі театру – казки народів світу, новорічні дійства.

     Дитячий театр «Калейдоскоп» був створений в Будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» в 2003 році. Театр є однією з форм творчого об’єднання вихованців різних вікових категорій від 9 до 17 років. Заняття в дитячому театрі "Калейдоскоп" дають унікальну можливість пізнання світу: вчать мислити, бачити, чути, любити, страждати, жити, вони сприяють духовному та гармонійному розвитку дітей, формують художній смак, ознайомлюють з кращими зразками української та світової драматургії, знайомлять з елементами акторської майстерності, сценічних рухів, сценічної мови, вокалу, хореографії, вчаться розуміти театральне мистецтво, бути грамотними глядачами.

    Заняття в театрі "Калейдоскоп" розвивають природні здібності вихованців. Кінцевий результат – випуск вистав, показ їх глядачам.

     Керує театром "Калейдоскоп" Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" молодий талановитий педагог і режисер - Олена Руднєва.

В 2019 році театру присвоєно почесне звання "Зразковий художній колектив".

     В репертуарі театру "Калейдоскоп" кращі твори дитячих письменників. Керівник театру залучає вихованців до всіх етапів підготовки вистави: читання твору, обговорення, розподіл ролей, підбір сценічних костюмів, декорацій, музики. При розподілі ролей увага приділяється індивідуальним здібностям дитини та її бажанню. Такий підхід сприяє гармонійному розвитку творчої особистості дитини.

     Відпрацювання практичного матеріалу проходить в ігрових формах: заняттях, етюдах, грі у запропонованих обставинах. Багато уваги приділяється художньому читанню віршів, байок, вивченню скоромовок, що сприяє розвитку сценічної мови у дітей.

     Вихованці дитячого театру "Калейдоскоп" відвідують вистави в закладах культури м. Києва. Дитячий театр приймає участь в міській програмі «Турбота». Спеціально для дітей шкіл-інтернатів вихованці "Калейдоскопу" готують концертні програми, які складаються з уривків вистав, художнього читання.

    Вистави до Дня Святого Миколая та новорічних свят знайомлять дітей з традиціями і обрядами українського народу. Керівник дитячого театру "Калейдоскоп" залучає до участі в цих святах вихованців хорових, фольклорних, хореографічних колективів Будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт».

    Театр кожного року радує вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості “Дивоцвіт” та школярів району новими виставами.      

 

КЕРІВНИК ГУРТКА

РУДНЕВА Олена Іванівна - відмінник столичної освіти, заслужений працівник культури України, керівник дитячого театру

Освіта:

 Київський національний університет культури і мистецтв, спеціаліст режисер театрального колективу, викладач фахових дисциплін.

Автор навчальної програми з позашкільної освіти художньо-естетичного напряму дитячого театру "Калейдоскоп", за якою здійснюється навчання вихованців.

Відзнаки 

 Фото з життя колективу

Досягнення колективу 

Група театру у Facebook