Про нас

       Будинок дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» - комплексний заклад позашкільної освіти на Харківському масиві, де розвивають свої здібності та таланти діти віком від 4 до 20 років з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, художньо-естетичного, туристсько-краєзнавчого, соціально-гуманітарного напрямків.

       Заклад відноситься до найбільшого позашкільного навчального закладу державної та комунальної форми власності системи освіти і науки України. БДЮТ "Дивоцвіт" - переможець районних акцій "Гордість і надія Дарниці - 2008" та "Гордість і надія Дарниці - 2009" в номінації "Кращий навчально-виховний заклад року".

       Історія існування Будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт»  розпочалась 30 років тому - 1 березня 1988 року було створено Будинок піонерів і школярів Харківського району м. Києва. В жовтні 2001 року в зв’язку з реорганізацією районів м. Києва утворено Будинок дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» Дарницького району м. Києва.

Йшли роки, мінялись назви закладу, його місцезнаходження, форми і методи роботи, але не змінною залишалась головна мета – працювати так, щоб діти, які відкриють двері цього закладу, відразу потрапляли в чудесну атмосферу творчих пошуків, цікавої і корисної праці, а дорослі побачили в Будинку творчості доброго і надійного помічника в справі виховання дітей. Будинок творчості живе і розвивається, йде в ногу з часом, створює сприятливі умови для спільної творчості дітей та педагогів на родючій ниві освіти і мистецтва. Кожен рік – яскрава сторінка в його біографії.    

Основним напрямом діяльності Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" є навчання і виховання дітей в позаурочний та позанавчальний час. До послуг дітей 20 навчальних класів, хореографічний і танцювальний зали, костюмерні, музейна кімната, постійно діючі виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва.

      В 124 групах гуртків і творчих об'єднань займається понад 2000 вихованців під керівництвом 37 педагогів.

_______________________________________

       В закладі триває робота над створенням етнографічного музею "Родинний оберіг". В музейній кімнаті з’явились експонати «з бабусиної хати»: предмети побуту, одягу. Головна ідея створення музею – зупинити бездуховність, через історичне минуле «розворушити» душу дитини. 

     

_______________________________________________________________________

ГІМН БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ «ДИВОЦВІТ»
Автор - Остапенко Олег (керівник
 гуртка гри на гітарі "Версія")

1) Не шукайте на партах,
Як на зоряних картах планету мою.
Бо вона як хмаринка,
То була, раптом зникла - ніяк не зловлю.
Ти закінчуй останній урок,
Діставай на ракету квиток,
І вона неодмінно домчить
На планету мою Дивоцвіт.

Приспів:

Дивний світ, дивний світ навкруги,
Тільки стежку до нього знайди.
Він чекає на тебе завжди –
Дивоцвіт, Дивоцвіт.

2) І коли на ракеті
На чудову планету я примчу,
Танцювати, співати,
Веселитися буду я там досхочу.
І нехай пролітають роки,
«Дивоцвіт» буде з нами завжди.
Дуже любим тебе, так і знай,
Кольоровий дитячий наш край.

Приспів:

Дивний світ, дивний світ навкруги,
Тільки стежку до нього знайди.
Він чекає на тебе завжди –
Дивоцвіт, Дивоцвіт.

_____________________________________

Наші педагоги

       У нас дружний, творчий колектив досвідчених, талановитих, відданих своїй справі фахівців, які створюють творчу, комфортну атмосферу в гуртках для розвитку здібностей кожної дитини.   

      Тут щирі і гарячі серця дорослих людей допомагають юним і допитливим пізнати світ і себе, долучитись до прекрасного, зробити творчі відкриття, здобути перші перемоги.

       Високий рівень навчального процесу забезпечують педагоги, які нагороджені:

• Знаком «Відмінник освіти України» - 5;
• Знаком «Відмінник столичної освіти» - 1; 
• Почесною Грамотою Міністерства освіти і науки України – 5;
• Подякою Міністерства освіти і науки України – 4;
• Грамотою Департаменту освіти і науки України Київської міської державної адміністрації – 26;
• Подякою Департаменту освіти і науки України Київської міської державної адміністрації  – 25;
• Почесною грамотою голови Київської міської державної адміністрації  - 4;
• Подякою голови Київської міської державної адміністрації – 9;
• Подякою голови Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації – 21;
• Грамотою управління освіти Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації – 44.
 

Директор - Лук’янюк Надія Володимирівна - нагороджена грамотами та подяками РУО, ГУОН, подяками начальника РУО та голови ДРДА.

____________________________________________

 Завданням сучасної освіти у всьому світі є не лише забезпечити дитину необхідними знаннями, але й виховати особистість у гармонії з родиною та суспільством.

      Ми намагаємося створити такий комунікативний простір, у якому діти почуваються впевнено та комфортно, відчувають свою гідність і громадську відповідальність.

     Набір до закладу триває увесь рік за умови наявності вільних місць. Навчання безоплатне.
    
      Навчально-виховний процес в БДЮТ «Дивоцвіт» здійснюється диференційовано, відповідно до індивідуальних можливостей та з урахуванням вікових особливостей дітей в гуртках і творчих колективах початкового, основного та вищого рівнів.      
     
      Вихованці БДЮТ «Дивоцвіт» - постійні учасники та переможці міжнародних, Всеукраїнських, міських і районних конкурсів та фестивалів дитячої творчості. Старанні, наполегливі, творчо обдаровані вихованці стають переможцями, призерами різноманітних конкурсів, виставок, фестивалів як районних, так і міжнародних рівнів. Здобутки наших вихованців – це наші здобутки.
     Вихованці гуртків постійно беруть участь у телепрограмах на каналах: 1-й Національний, Сіті, СТБ.
    
    Ми впевнені в тому, що дитина має жити насиченим життям, повним подій. Свята, концерти, виставки, конкурси, екскурсії, походи – усе це, з одного боку, наповнює радістю та цікавою діяльністю життя дитини та її батьків, з іншого – формує світогляд. Щороку в закладі проводяться традиційні масові заходи: свята «Вас запрошує «Дивоцвіт», «Моя країна «Дивоцвіт», «Святий Миколаю, прийди до нас з раю!», «Ура, канікули!», новорічні вистави та ін.
     Ми працюємо у тісному контакті з батьками. Вони наші найбільші помічники і прихильники. Для них проводяться батьківські збори, де ознайомлюють з Будинком творчості, його традиціями, навчальними програмами, планами, проводяться бесіди, консультації, психологічні тренінги, відкриті заняття, виставки і концерти, запрошують на свята, змагання, екскурсії та конкурси – все це спрямоване на зміцнення родини, посилення почуття спільної причетності до виховання дитини.    
     Щодня з усіх куточків Харківського масиву, мов струмочки, стікаються діти до Будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт»...
     Будинок дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» запрошує кожного, хто бажає реалізувати себе в творчому спілкуванні, інтелектуальній і пізнавальній діяльності, хто бажає жити в гармонії з природою, суспільством і самим собою.
 

Будинок дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» - член Асоціації позашкільних навчальних закладів України, мета якої - допомагати позашкільним закладам у вирішенні різноманітних проблем, обмінюватися досвідом методичної та організаційної роботи, бути флагманом у вирішенні проблем позашкілля із державними органами.
     Сьогодні Асоціація позашкільних навчальних закладів України - колективний член Європейської асоціації закладів, які займаються вільним часом дітей та молоді (EAICY)

_____________________________________

Чотири колективи мають почесне звання

"Народний художній колектив":

                         • Студія образотворчого мистецва "Сонечко"

 Гурток м'якої іграшки "Казка"

Творче об'єднання "Волошка"

                 Ансамбль народного танцю "Гопак"_

та сім колективів нашого Будиночку мають почесне звання 

"Зразковий художній колектив":

Гурток "Шиємо на Барбі"

Гурток образотворчого мистецтва "Колорит"   

• Творче об'єднання "Скринька творчості"   

(гурток "Феєрверк фантазій", гурток образотворчого мистецтва "Чарівний пензлик")

Хор "Соняшник" 

Хор хлопчиків "Амадеус"

Ансамбль сучасного естрадного танцю "Gracia-Dance"

Дитячий театр "Калейдоскоп"

 

Наші нагороди